Certyfikat ESG dla CRIF – wynik mobilizuje!

W marcu 2023 r. CRIF Polska dokonał własnej oceny zróżnicowanego rozwoju na platformie Synesgy wypełniając ankietę z danymi niefinansowymi za rok 2022 i uzyskał wynik „B”- dobry.

Wynik ten ilustruje poziom zaangażowania firmy w obszarze ESG w 3 obszarach: środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego oraz istotności misji i strategii Grupy CRIF w realizacji polityki Europejskiego Zielonego Ładu.

„Ta pierwsza certyfikacja pokazała, z czym będą mierzyć się firmy zainteresowane własną certyfikacją ESG i jakie dane w organizacji należy przygotować aby ją zrealizować. Samo certyfikacja ESG jest dobrym pierwszym krokiem dla firmy w kierunku poprawy działań związanych z zrównoważonym rozwojem, ponieważ pozwala firmie na zidentyfikowanie mocnych i słabych stron jej działań ESG. Teraz wiemy jaki jest nasz punkt wyjściowy i rozumiemy proces, a certyfikacja w kolejnym roku będzie na pewno dużo prostsza” – podkreśla Piotr Badura, Wiceprezes CRIF.

CRIF w Polsce nie podlega regulacjom obligującym firmę do raportowania ESG, jednak jako spółka prowadząca odpowiedzialny biznes, CRIF zebrał dane do audytu na platformie online i tym samym otrzymał dobry wynik. Równocześnie po certyfikacji na platformie Synesgy dostępny jest plan działania, którego wdrożenie pozwoli na podniesienie wyniku certyfikacji w roku kolejnym.

„Proponowane w tym planie działania są ciekawe i realizowalne bez większych nakładów finansowych. Wybraliśmy głównie te pomysły, które dotyczą obszaru technologii i edukacji, a ich efekty możemy zobaczyć szybko”- dodaje Piotr Badura.

Kolejna certyfikacja ESG dla CRIF Polska odbędzie się w marcu 2024 r.

CRIF jako dostawca platformy Synesgy do certyfikacji własnej oraz monitorowania poziomu zróżnicowanego rozwoju firm w łańcuchu dostawców udostępnia i rozwija platformę do oceny własnej lub oceny dostawców. Połączenia regulacji prawnych i nowoczesnych technologii w tym rozwiązaniu jest też przykładem prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i wkładu Grupy CRIF w portfolio rozwiązań odpowiadających na zmieniające się potrzeby biznesu.

Ostatnie

Zrównoważony rozwój firm

Znaczenie Score (Wyniku) ESG: 6 powodów, dla których staje się dziś kluczowy

Poznaj sześć głównych powodów, dla których przedsiębiorstwa powinny mierzyć swoją efektywność ESG, by zapewnić sobie długofalowy sukces. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej wyzwań środowiskowych i społecznych wyniki ESG zyskują rangę strategicznego i nieodzownego narzędzia wpływającego na decyzje inwestorów oraz kierunki rozwoju firm. W obliczu rosnącej presji regulacyjnej oraz oczekiwań rynku w zakresie zrównoważonych i etycznych praktyk biznesowych, wyniki ESG stają się kluczowym wskaźnikiem w ocenie długoterminowej konkurencyjności oraz wpływu społecznego organizacji. Przyjrzyjmy się, czym dokładnie jest wynik ESG i dlaczego warto o niego zadbać.

28.04.2025
Raportowanie niefinansowe

VSME – odpowiedź na nowe realia ESG dla MŚP

Wraz ze zmianą regulacyjnych priorytetów wiele MŚP pozostaje poza zakresem obowiązkowego raportowania ESG – ale nie poza zasięgiem oczekiwań rynku. Nowy standard VSME (Voluntary Sustainability Reporting Standard for SMEs) stanowi praktyczne i proporcjonalne rozwiązanie, które może pomóc mikro, małym i średnim firmom sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie zrównoważonego rozwoju.

23.04.2025
Raportowanie niefinansowe

Zbieranie danych ESG: Krótki przewodnik dla MŚP w 2025 roku

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą wykorzystać raportowanie ESG, aby zwiększyć przejrzystość, sprostać oczekiwaniom interesariuszy i otworzyć się na nowe możliwości biznesowe. Sprawdź, jak to zrobić!

22.04.2025
Zrównoważony rozwój firm

Taksonomia UE

Taksonomia UE to ważny element strategii zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej. Jej celem jest stworzenie jednolitego systemu klasyfikacji dla zrównoważonej gospodarki, który stanowi punkt odniesienia dla inwestorów i przedsiębiorstw. W świecie, w którym rośnie znaczenie ochrony klimatu i odpowiedzialności społecznej, taksonomia staje się narzędziem ukierunkowującym kapitał na projekty zrównoważone i zapobiegającym greenwashingowi.

17.04.2025